27 / 10 / 2016

Drzwi przesuwne – dla Twojego projektu

Pozwalają kreatywnie aranżować przestrzeń, ułatwiają łączenie pomieszczeń, zapewniają bezpieczeństwo i wygodę. Systemy przesuwne mają wiele zalet – o których architekt powinien pamiętać?

 

hf_przesuwne_lazienka_okucie-tritec

 

Systemy przesuwne to przede wszystkim wygoda dostosowania ich do potrzeb projektu – dzięki szerokiemu wyborowi materiałów, faktur, prowadnic i maskownic. Są wygodne. Z punktu widzenia ergonomii łatwiej jest przesuwać niż otwierać.

Co ważne, to również wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – przesuwając drzwi nie ma możliwości przytrzaśnięcia palców w zawiasie, co ma znaczenie, gdy w domu mieszkają dzieci. W małych pokojach pozwalają zaoszczędzić miejsce. Dobrze sprawdzają się też w dużych pomieszczeniach, na przykład pozwalają wydzielić wygodne biuro (blat roboczy, monitor i potrzebne materiały chowamy w zabudowie).

Systemy przesuwne są też dobrym wyborem dla łazienek. Zastosowanie ich np. jako drzwi prysznicowych pozwala zyskać trochę dodatkowej przestrzeni i jest bardzo estetyczne. W temacie materiałów warto postawić na szkło. Jego wykorzystanie nie tylko powiększy optycznie pomieszczenie, ale pozwoli też doświetlić ciemniejsze pokoje. Świetnie sprawdza się w kuchni, łazience, a także w salonie.

Wybierz swój system przesuwny:

www.hafele.pl