17 / 02 / 2016

Krakowska PERSPEKTYWA już blisko

Już tylko dni dzielą nas od kolejnego wieczoru z cyklu PERSPEKTYWA – krakowskie spotkanie już w piątek 26 lutego w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Zapisy trwają, rejestracja wciąż możliwa.

 

Ostatni piątek lutego w Krakowie zapowiada się wyjątkowo dla pracowników branży architektonicznej i projektowej. Dokładnie o godz. 18:00 rozpocznie się pierwszy w tym roku wieczór PERSPEKTYWA – zapisy trwają. - Jedyny w swoim rodzaju branżowy cykl z udziałem uznanych ekspertów wymaga równie imponującej oprawy. W tegorocznej edycji za miejsce krakowskiego spotkania posłużą równie niezwykłe wnętrza Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” – mówi Magdalena Dymek, manager ds. marketingu w firmie Häfele, pomysłodawcy i organizatora wieczorów PERSPEKTYWA.

 

Powołane do życia z inicjatywy Andrzeja Wajdy Muzeum zostało otwarte w 1994 roku. Zgodnie z ideą fundatorów miejsce to miało stać się „domem dla kolekcji sztuki japońskiej” zgromadzonej przez krytyka i kolekcjonera sztuki Feliksa „Mangghę” Jasieńskiego. Za projekt Muzeum odpowiadają japoński architekt Arata Isozaki oraz współpracujący z nim architekci krakowscy: Krzysztof Ingarden i Jacek Ewý. Obiekt od początku miał łączyć elementy budownictwa japońskiego i polskiego. Nowoczesny, asymetryczny i wydłużony kształt, ściany wykończone piaskowcem, naśladujący przecinające się fale dach, który wkomponowuje budowlę w linię biegu Wisły – to charakterystyczne cechy tego oryginalnego obiektu. Z jego murami sąsiaduje ogród japoński otoczony bambusowym zagajnikiem i drzewami wiśni, a przed Muzeum znajduje się dekoracyjny basen z nowoczesną rzeźbą podarowaną przez wybitną japońską artystkę Aiko Miyawaki. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” to wyjątkowe miejsce, które może inspirować architektów i projektantów do łączenia w spójną całość wzorców pochodzących nawet z odległych sobie kultur.

 

Spotkanie PERSPEKTYWA w Krakowie odbędzie się już w piątek 26 lutego o godz. 18:00. Zapisy trwają, rejestracja wciąż jest możliwa przez zgłoszenie mailowe wysłane na adres perspektywa@prexpert.com.pl lub przez dostępny na stronie www formularz. Wstęp wolny, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

PERSPEKTYWA Kraków

25 lutego 2016 r., godz. 18:00

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

ul. Marii Konopnickiej 26

30-302 Kraków

——————–

Poznaj Häfele!