Co wybierać w obszarze wejścia?

HF_hotel_klamka

Designerska klamka i solidny zamek to nie jedyne atuty dobrych drzwi. Odpowiednie okucia pomogą chronić domowników m.in. przed hałasem czy pożarem. Jakie akcesoria drzwiowe warto uwzględnić w projekcie?

Häfele oferuje m.in. uszczelki przeciwpożarowe i przeciwdymowe do stosowania w drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych. Na czym polega ich działanie?

Uszczelki zawierają grafitowe cząstki, które zwiększają objętość pod wpływem temperatury. Powstaje odporna na płomienie, wilgoć i dwutlenek węgla membrana, tworząca szczelną izolację blokującą rozprzestrzenianie się dymu i ognia.

Podobnym rozwiązaniem są uszczelki opadające Häfele, które warto stosować w drzwiach oddzielających dom od garażu bądź ogrodu. To inteligentne rozwiązanie znakomicie poradzi sobie z hałasem, dymem i insektami, a także pozwoli ograniczyć przeciągi i napływ zimnego powietrza. Wszystko dzięki automatycznemu dociśnięciu do podłogi lub nasunięciu na próg profilu uszczelniającego, co odbywa się w chwili zamknięcia drzwi.

Häfele pamiętało również o najmłodszych domownikach. Ich bezpieczeństwo zagwarantuje specjalny profil chroniący przed przytrzaśnięciem palców w szczelinie między skrzydłem drzwi i ościeżnicą. Listwa pozostaje niewidoczna i prezentuje się dobrze z każdym typem drzwi uchylanych – zasłania wąski otwór przy framudze od strony zawiasów i uniemożliwia włożenie tam palców. To rozwiązanie, które szczególnie docenią rodzice.

Rozwiązaniem nie tylko funkcjonalnym, ale też bardzo estetycznym, jest zapornica, czyli alternatywa Häfele dla łańcuszków drzwiowych. Może być niemal niewidoczna dzięki opcji montażu w skrzydle drzwiowym, ale istnieje też możliwość bardziej tradycyjna – pozostawienie zapornicy na wierzchu skrzydła. Solidna konstrukcja jest o wiele skuteczniejsza niż stare rozwiązanie, a ponadto umożliwia swobodne uchylanie drzwi.

——————–

Poznaj Häfele!