Gdy pracujesz w domu

Hafela_Ellipta

Łatwy dostęp do notatek i dokumentów, zdrowe światło i ulga dla kręgosłupa. Doceni to każdy, kto pracuje zdalnie. Jak stworzyć komfortową przestrzeń, która będzie służyła kreatywności?

Podstawą aranżacji domowego biura jest funkcjonalny system szuflad. Każdy projektant wie, że musi być on pojemny, umożliwiać łatwe wyciąganie przedmiotów, lekko się otwierać i tak samo zamykać. Wszystkie te warunki spełnia system Häfele Moovit. Jego dodatkową, istotną dla wykonawcy mebla zaletą, jest łatwy montaż i bardzo trwała, odporna na zarysowania powierzchnia. Warto wspomnieć, że w 2011 roku ten system otrzymał prestiżową nagrodę Diament Meblarstwa.

Osobom pracującym zdalnie trzeba też zapewnić swobodę w operowaniu pozycją monitora. Wysięgnik Ellipta firmy Häfele, pozwala regulować jego położenie w pionie, poziomie, a także przybliżać i oddalać. Co ważne, można w ten sposób oszczędzić miejsce na biurku i uzyskać nawet do 40% dodatkowej powierzchni.

Praca przy komputerze wymaga odpowiedniego oświetlenia. Zarówno ogólnego, jak i akcentującego. W szczególności to drugie nie może męczyć wzroku, ale nie powinno także emitować zbyt wiele ciepła i generować wysokich rachunków za energię. Najlepsze w tym przypadku są systemy opraw LED. Warto uwzględnić je w projekcie, ze względu na łatwy montaż oraz spore możliwości aranżacji w obudowie mebla. Doskonałym rozwiązaniem jest system Häfele Loox. Posiada modułową konstrukcję, i działa na zasadzie Plug’n’Play. Wystarczy więc spiąć ze sobą odpowiednie wtyki, by oprawy były momentalnie gotowe do pracy.

Aranżując nowoczesne home office, trzeba wziąć pod uwagę potrzeby Klienta i dostosować do nich odpowiednie, ergonomiczne rozwiązania. Dlatego warto szukać systemów elastycznych, dających możliwość swobodnego projektowania. W ten sposób stworzymy przestrzeń, w której użytkownik będzie mógł nie tylko wygodnie pracować, ale też czuć się w pełni komfortowo.

——————–

Poznaj Häfele!