Klamka – kropka na „i”

hf-klamka1Projektując wnętrza skupiamy się na detalach. To one sprawiają, że przestrzeń nabiera wyjątkowości. Istotne szczegóły bywają języczkiem u wagi – jednym z nich są klamki drzwiowe.

Przeglądając ofertę Häfele natrafimy na przykłady klamek prostych i ozdobnych, bardziej i mniej masywnych, stworzonych przy użyciu przeróżnych materiałów: od tworzyw po mosiądz. Ważne, by wybrane klamki były interesującym detalem podkreślającym charakter wnętrza, pasującym do jego aranżacji. Dzięki klamkom wyjątkowo może być już od wejścia.

Dobrze dobrana klamka to wizytówka pomieszczenia. Oprócz walorów praktycznych (wygoda otwierania, wytrzymałość), liczy się także estetyka. Tu znaczenie mają użyte materiały oraz kunszt producenta. Drzwi może więc ozdabiać zarówno prosta i solidna chromowana klamka Robotre, jak i klasyczna gałka Simon z polerowanego złota. Z kolei fani ekstrawaganckich rozwiązań mogą wybrać np. klamkę Tratto z charakterystyczną żółtą obramówką.

Wybór klamek powinien być związany ze stylem preferowanym w projektowanych wnętrzach. Dla niektórych będzie to uporządkowany, wręcz „sterylny” modernizm, gdzie ceni się prostotę i funkcjonalność. W takich wnętrzach znakomicie sprawdzą się  klamki z serii Techna włoskiej marki Manital – dostępne w kolorze białym, czarnym lub w pięknym chromie. Zwolennikom nowoczesnej elegancji przypadną do gustu ozdobione diamentami klamki Diamond Swarovski. Osobom preferującym wnętrza bardziej przytulne, tradycyjne warto polecić np. mosiężne klamki Giava, które żywo przypominają drewno lub Valencia, łączące mosiądz z ceramiką.

——————–

Poznaj Häfele!