Okucia przekonają do higieny

????????????????????????????????????Dzieci lubią robić wszystko samodzielnie, bez pomocy dorosłych. Od nich jednak uczą się dobrych nawyków, również w kwestii higieny. Do tej lekcji przydadzą się właściwie wykorzystane okucia Häfele.

Od najmłodszych lat dzieci mogą uczyć się podstawowych zasad higieny – regularnego mycia zębów czy dokładnego czyszczenia rąk. Najczęściej uczą się przez naśladownictwo: z ciekawości powtarzają czynności wykonywane przez rodziców. Wykorzystanie rozwiązań proponowanych przez Häfele może je do tego dodatkowo zachęcić.

W łazience można zastosować duże blaty, wzbogacone specjalnymi okuciami, które pozwolą na opuszczenie blatu do wysokości najmłodszego domownika. Jego sposób działania może dziecko zaintrygować, a łatwość z jaką będzie mógł sam skorzystać z łazienki zachęci je do ponownych prób. Warto pamiętać o odpowiednim udźwigu okucia, na którym blat jest osadzony – dziecko może się na nim oprzeć. Podobny blat można zainstalować jeszcze kiedy dziecko jest małe – posłuży rodzicom za przewijak.

Dzieci szybko się zniechęcają. Nieudanych prób skorzystania z umywalki przez dziecko można uniknąć stosując stopień chowany w jej cokole. To wygodne rozwiązanie sprawi dziecku wielką radość – będzie wiedzieć, że nie potrzebuje pomocy dorosłych. Ułatwieniem będzie także czujnik ruchu, który automatycznie uruchamiałby światło w chwili wejścia do łazienki. To rozwiązanie wygodne i bezpieczne – dzieci nie zawsze są w stanie sięgnąć do wyłącznika lub mogą tego próbować mając mokre ręce.

Dzieci chętnie uczą się nowych rzeczy – najlepiej przez dobrowolne doświadczenie, a nie przez zmuszanie. Wtedy efekt może być odwrotny do zamierzonego. Lepiej wykorzystać nowoczesne rozwiązania, by je „przechytrzyć” i wychować małego czyściocha.

——————–

Poznaj Häfele!