Otwarci na nowe możliwości

LooxWe wnętrzach króluje minimalizm i nowoczesność. Otwarte przestrzenie mogą być zaaranżowane komfortowo, modnie i atrakcyjnie. Wszystko zależy od zastosowanych rozwiązań.

Osiągnięcie efektu odznaczającego się wysoką estetyką, komfortem i ergonomią przestrzeni jest łatwiejsze, niż może się z początku wydawać. Przede wszystkim należy pamiętać o starannym doborze mebli, zbudowanych na solidnych okuciach. Takie rozwiązania gwarantuje Häfele.

Okucia wykorzystane w meblach powinny zapewniać trwałość konstrukcji i wygodę. Takie funkcje spełniają najbardziej popularne obecnie okucia bezuchwytowe. Wyposażone w nie meble nie mają tradycyjnych uchwytów, montowanych na frontach, ale specjalne okucia, które otwierają komorę szafki lub komody po naciśnięciu drzwiczek lub szuflady. To estetyczne, robiące wrażenie rozwiązanie, które pozwala skupić uwagę na formie mebla, z pominięciem zbędnych elementów. Ponadto podobne okucia zapobiegają szybkiemu brudzeniu się frontów, co można docenić stosując je w meblach kuchennych. To także mniejsze ryzyko wypadku dzięki usunięciu wystających elementów mebla.

Ważną rolę w aranżacji wnętrz odgrywa też światło – dotyczy to głównie oświetlenia akcentującego. Za przykład niech posłużą montowane na podwieszanych sufitach taśmy jak LED Loox od Häfele, czy oprawy diodowe w ściennych wnękach. Popularnym rozwiązaniem są jest też oświetlenie wewnątrz mebla, które podkreślają ich walory estetyczne. Światło w meblu ma też zalety funkcjonalne – ułatwia dojrzenie rzeczy, po które sięga użytkownik. Warto też pamiętać o oszczędnościach, na które pozwala pobierające minimalne ilości energii oświetlenie diodowe.

Dużą przestrzeń trzeba umieć wykorzystać, na przykład dzieląc ją na kilka mniejszych w zależności od potrzeb. Pomocne okażą się systemy drzwi przesuwnych jak np. Häfele Design, które sprawdzą się choćby w przestrzeniach poprzemysłowych jak lofty. Idealnym rozwiązaniem mogą się okazać drzwi szklane – pomogą zamknąć poszczególne obszary pomieszczenia, nie pomniejszając go przy tym wizualnie.

 

——————–

Poznaj Häfele!