Polacy doceniają komfort

Hafele_garderobaPolacy wybierając mieszkanie kierują się lokalizacją, wysokim standardem i funkcjonalnością. Projektując mieszkanie, nie ma się wpływu tylko na to pierwsze. Trzeba pamiętać o jednym: Polacy chcą nowoczesności i ergonomii.

Wybór mieszkania obecnie nie ogranicza się do konkurencyjnej ceny. Ta wciąż odgrywa wysoką rolę, ale szeroka oferta sprawiła, że Polacy stali się bardziej wymagający. Oczekują standardu i wygody, które pozwoli zapewnić kilka funkcjonalnych rozwiązań.

Coraz większą wagę przykłada się do układu pomieszczeń – ten musi być ergonomiczny i pozwalać na swobodną aranżacji mebli. Wybór tych ostatnich jest także bardziej przemyślany – one, podobnie jak mieszkanie, powinny być funkcjonalne. Co to znaczy? Polacy preferują aranżacje nowoczesne, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Rośnie więc popularność rozwiązań takich jak: półki wysuwne, zawiasy wspomagające otwieranie
i zamykanie mebli, oświetlenie meblowe czy okucia budowlane jak np. systemy drzwi przesuwnych, które ułatwiają przechodzenie między pokojami.

W dzisiejszych mieszkaniach dominują minimalizm i nowoczesność. Nie ubywa także fanów wnętrz w klimacie rustykalnym, z kolei najmniej cenione są aranżacje w stylu glamour. Polacy niespecjalnie przywiązują się do wystroju mieszkania – ten zmienia się średnio co 3-5 lat. Nie zawsze dochodzi do rewolucji – najczęściej zmiana polega na zakupie nowych mebli, co może wiązać się z nowymi rozwiązaniami, które zauważono np. u znajomych.

Lista nowości z każdym rokiem się wydłuża, między innymi dzięki producentów okuć. Co ciekawe, na nowe meble nie decydujemy się urządzając nowe mieszkanie – być może to próba zrobienia oszczędności po dokonaniu nowej inwestycji. Najczęściej wymieniany powód jest bardzo prozaiczny – niemal połowa Polaków wymienia meble po zużyciu się starej zabudowy. Chęcią zmiany wystroju kieruje się już co trzeci z naszych rodaków – to informacja, która powinna cieszyć projektantów. Polacy mają świadomość, że nie urządzają mieszkania na zawsze. Należy ich tylko uświadomić, że w wypadku zmian, uzasadnione będzie skorzystanie z pomocy eksperta, znającego najświeższe trendy.

 

——————–

Poznaj Häfele!