Rozwiązania dla komfortu społeczności

HF_wejscioweWybór wysokiej jakości rozwiązań w budynkach publicznych powinien być standardem. To miejsca tworzone dla społeczności, więc szczególną uwagę warto zwrócić na kwestie komfortu i bezpieczeństwa.

Nowe technologie, które są projektowane z myślą o budynkach publicznych, przynoszą wymierne korzyści. Zwłaszcza w kwestiach związanych z komfortem i bezpieczeństwem ludzi. Jednym z takich rozwiązań jest elektroniczny system kontroli ruchu Dialock, stworzony przez Häfele. Jego największą zaletą jest ułatwianie dostępu do różnych sektorów budynku i usprawnienie poruszania się. Ma to szczególne znaczenie w rozbudowanych obiektach, takich jak hotele, urzędy, szkoły i szpitale, w których łatwo o zgubienie, naruszenie specjalnie wydzielonych stref i niezbędne są udogodnienia w korzystaniu z różnych części budynku.

Dialock umożliwia m.in. przypisanie indywidualnych praw dostępu do jednego elektronicznego klucza i dostosowanie ich do potrzeb konkretnej osoby. Co to oznacza w praktyce? Elektroniczny klucz pozwala:

  • Korzystać z pomieszczeń (np. pokoju hotelowego, szpitalnej sali, pomieszczenia gospodarczego w urzędzie, laboratorium na uczelni)
  • Korzystać z parkingu
  • Uzyskać dostęp do części wspólnych obiektów (np. sauna w hotelu)
  • Otwierać skrytki i sejfy
  • System Dialock współpracuje z systemami BMS

Nowoczesne technologie budowlane chronią także zdrowie. Istotną kwestią jest ograniczenie przenoszenia i namnażania bakterii w przestrzeniach publicznych. Drobnoustroje osiadają m.in. na klamkach drzwiowych i uchwytach. Rozwiązaniem problemu są obecne w ofercie Häfele klamki z powłoką Alasept, która zapobiega przyleganiu i namnażaniu bakterii. Stosowanie podobnych rozwiązań w miejscach publicznych stanowczo wpływa na ograniczenie do minimum styczności z drobnoustrojami, będącymi m.in. przyczyną groźnych chorób.

Innowacyjne technologie i okucia budowlane, to inwestycja w bezpieczeństwo, komfort i przyszłość całych społeczności.

——————–

Poznaj Häfele!