Smart home od kuchni

szuflady 2

Inteligentny dom to miejsce zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami jego mieszkańców. Powinien  łączyć w sobie komfort, ergonomię i styl. Jak uzyskać taki efekt w kuchni?

Dobrze zaaranżowana kuchnia ułatwia mieszkańcom codzienne czynności. Ich oczekiwania i wymagania zostaną spełnione, jeżeli zamysłem architekta będzie zapewnienie swobody poruszania się po pomieszczeniu oraz łatwego dostępu do urządzeń, przyrządów kuchennych oraz produktów spożywczych.

Dla projektantów, którzy szukają nowych perspektyw wykorzystania przestrzeni w kuchni, najlepszym rozwiązaniem są systemy przesuwne Finetta Flatfront, firmy Häfele. Drzwi szafki wykonane na bazie tych wyjątkowo wytrzymałych okuć, znajdują się w jednej płaszczyźnie, gdy są zamknięte. Po odsunięciu jednego ze skrzydeł nachodzi ono przed drugie. Dzięki temu drzwi nie zajmują cennego miejsca. Ponadto posiadają zintegrowaną amortyzację domknięcia i otwierania – to znacząco ułatwia korzystanie z mebla. Nawet jeśli kuchnia jest mała, nowoczesne rozwiązania Häfele sprawiają, że staje się ona miejscem wygodnym i funkcjonalnym.

W przypadku szafek wiszących, można też zastosować klapy montowane na podnośniku Free Flap – kolejne rozwiązanie firmy Häfele. Jakie są jego zalety? Przede wszystkim daje użytkownikom możliwość całkowitego uchylenia frontu i umożliwia swobodny dostęp do wnętrza mebla. Ułatwia wyciąganie i wkładanie przyborów. Tego rodzaju klapy nadają się do montażu nawet w korpusach o małej głębokości. Co istotne, do ich otwarcia potrzeba minimalnego wysiłku i można je pozostawić uchylone w dowolnej pozycji.

Istotną rolę odgrywa także odpowiednie oświetlenie kuchni. Wpływa to na jej funkcjonalność, jak również charakter i styl. Warto więc, by aranżacja kuchennej przestrzeni uwzględniała oprawy montowane np. nad blatem. Doskonale sprawdza się tu oświetlenie LED, takie jak Häfele Loox. Łatwe i przyjemne w montażu zapewnia użytkownikom oszczędne i ekologiczne światło.

Ten modułowy system, oparty na zasadzie Plug’n’Play, można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb Klienta. Poszerza to możliwości aranżacji całej przestrzeni. Tego rodzaju systemy wykazują bardzo długą żywotność i pozostają sprawne latami. To ich dodatkowy atut.

Kuchnia to kluczowe miejsce każdego domu. Innowacyjne rozwiązania Häfele sprawią, że staje się ona funkcjonalna i przyjazna. Warto o tym pamiętać, projektując tego typu przestrzenie.

——————–

Poznaj Häfele!