Zmiany nie wymagają remontu

System_Slido

Przestrzeni do mieszkania nigdy za mało. Jak ją uzyskać? Nie trzeba wyburzać ścianek działowych – wystarczy wykorzystać nowoczesne okucia budowlane. Odpowiednie rozwiązania meblowe dadzą upragnione dodatkowe miejsce.

 

Zwiększyć metrażu tak po prostu się nie da. To, na co mamy wpływ, to sposób aranżacji. Kluczem do sukcesu jest niewielkie przemeblowanie i wybór sprytnych rozwiązań. Mieszkanie zyska na komforcie i stanie się bardziej stylowe.

Wiele osób widzi tylko jeden sposób optycznego powiększenia mieszkania – wyburzenie ścianek działowych. To rozwiązanie radykalne i zupełnie niekonieczne. Alternatywą mogą być systemy drzwi przesuwnych, które pozwolą zamykać i otwierać przestrzeń wtedy, kiedy to będzie konieczne. Niektóre systemy, jak np. Slido, mogą utrzymać skrzydła drzwiowe ważące do 500 kg, a nawet całe ściany przesuwne – rozwiązanie idealne, gdy chcemy połączyć np. salon z kuchnią czy biblioteką. Z kolei wybierając przezroczyste, szklane drzwi powiększymy wnętrze wizualnie.

Na to, jak odczuwamy przestrzeń mieszkania, mają wpływ też meble. Za przykład niech posłużą fronty – gdy otwierają się tradycyjnie, po łuku, utrudniają poruszanie się po kuchni, łazience czy przedpokoju. Lepiej więc zainwestować we fronty przesuwne, które zapewnią więcej miejsca i podniosą bezpieczeństwo – mniej ostrych krawędzi zapewni większy spokój szczególnie młodym rodzicom.

Przestrzeń ogranicza też panujący nieporządek. By temu zapobiec, warto w przemyślany sposób przechowywać sprzęty i akcesoria. Skuteczne składowanie zapewnią np. półki wysuwne Nuvola do szafek narożnych, które pozwalają na całkowite wysunięcie półek i komfortowe umieszczenie przedmiotów. Perfekcyjnie wykorzystają wolną przestrzeń, o której zwyczajnie się zapomina.

Dodatkowe miejsce w mieszkaniu można uzyskać nie uciekając się do poważnych prac budowlanych. Czasami wystarczy przemyślany plan i wiedza na temat nowoczesnych rozwiązań. Wystarczy uświadomić klienta, że zyskanie dodatkowego komfortu i przestrzeni może odbyć się szybko, sprawnie i bez przeprowadzania kosztownego remontu.

——————–

Poznaj Häfele!