12 / 09 / 2016

Medal dla Polaka! Pomogła branża

Fantastyczny początek biegu, zacięta walka i niesamowity finisz – Michał Derus został wicemistrzem w sprincie na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro. Sportowca wspierali biegający architekci i meblarze.

 

Michał Derus zdobył srebrny medal paraolimpiady w Rio de Janeiro w biegu na 100 metrów w kategorii T-47. Polak z czasem 10,79 sekundy dał się wyprzedzić tylko rewelacyjnemu reprezentantowi gospodarzy Petruccio Ferreirze, który ustanowił nowy rekord świata (10,57 sekundy).

 

- Już po biegu eliminacyjnym wiedziałem, że Petruccio Ferreira jest w świetnej formie i by go dogonić, sam musiałbym mieć „życiówkę”. Przed finałowym biegiem czułem niesamowitą presję, wiedziałem, że Brazylijczycy mają za sobą publiczność, która żywiołowo reagowała już w czasie przedstawiania zawodników – mówi Michał Derus, świeżo upieczony wicemistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro.

 

W wyjeździe do Rio de Janeiro Michała Derusa wspierała firma Häfele, renomowany producent okuć meblowych i budowlanych.

 

– Sport paraolimpijski potrzebuje konkretnego wsparcia ze strony sponsorów. Ja miałem to szczęście, że pomogli mi inni wielbiciele biegania, skupieni wokół „Biegu Po Moc” – mówi Michał Derus. – Dzięki zaangażowaniu Häfele oraz ludzi z branży projektowej
i meblarskiej spełniłem jedno z największych sportowych marzeń.

 

Środki zebrane w ramach platformy „Bieg Po Moc” pomogły mistrzowi w przygotowaniach oraz treningach. Uczestnikami są architekci i meblarze, których łączy pasja biegania. Kilometry przebiegnięte w oficjalnych imprezach biegowych i zarejestrowane na stronie internetowej, były przeliczane na wsparcie pieniężne dla sportowca. Platforma zgromadziła wielu uczestników z Polski, a nawet zza granicy.

Więcej informacji: www.biegpomoc.pl.