04 / 12 / 2014

Kraków z dobrą PERSPEKTYWĄ

 

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyło się krakowskie spotkanie dla architektów i designerów z cyklu PERSPEKTYWA.  

Uczestnicy docenili nieformalną atmosferę śniadania biznesowego. Sprzyjała rozmowom
i nawiązywaniu kontaktów po zakończeniu spotkania. Wnętrza Małopolskiego Ogrodu Sztuki okazały się idealnym miejscem dla wydarzenia tego typu. Otwarty przed dwoma laty obiekt, wyróżnia się niebanalną formą i stanowi istotny punkt na architektonicznej mapie kraju.

Ideą cyklu Perspektywa jest przede wszystkim inspiracja, a budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki doskonale odzwierciedlił przesłanie naszego spotkania. To oryginalne miejsce wymiany doświadczeń, gdzie artystyczna kreatywność i inżynieryjna precyzja łączą się w spójną całość – mówi Magdalena Dymek, marketing manager z firmy Häfele, organizatora cyklu spotkań Perspektywa oraz renomowanego producenta i dystrybutora okuć meblowych.

Gościem specjalnym spotkania był Jacek Rozenek, znany aktor i trener biznesu, który poprowadził szkolenie „Work-life balance w życiu architekta”. Tematem wystąpienia były przede wszystkim mechanizmy pozwalające na dostrzeżenie własnego potencjału oraz pełnego wykorzystania posiadanych talentów.

Zrównoważony rozwój opiera się umiejętnym zarządzaniu własną energią. Wykorzystując ją konstruktywnie jesteśmy w stanie osiągnąć poczucie spełnienia
i satysfakcji. Ważne jest jednak, by odpowiednio kształtować nie tylko relacje z samym sobą, ale też bliskimi nam ludźmi –
wyjaśnia Jacek Rozenek.

Gość specjalny przypomniał, że przedstawiciele zawodów kreatywnych muszą dać sobie odrobinę czasu na refleksję, skupienie się na „byciu tu i teraz”. To cenna umiejętność dająca satysfakcję w najważniejszych sferach życia.

Po szkoleniu Jacka Rozenka wystąpił Rafał Osiński z firmy Häfele. Ekspert opowiadał
o szczegółach, które mają znaczenie w projekcie architektonicznym. Architekci
i projektanci mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi okuciami budowlanymi, które Häfele wprowadza na polski rynek. Na zakończenie goście obejrzeli film przedstawiający przykładowe rozwiązania firmy. 

Kolejne spotkania z cyklu PERSPEKTYWA odbędą się na początku 2015 roku
w Łodzi, Trójmieście i Katowicach. Wstęp wolny. 

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza http://perspektywaspotkania.pl/zapisz-sie/