18 / 03 / 2015

Sopocka perspektywa

 

Już po raz szósty coach Jacek Rozenek spotkał się z architektami, desingerami i artystami sztuk wizualnych. Tym razem w Zatoce Sztuki znajdującej się na sopockim „Monciaku”.

Ideą spotkań jest przedstawienie szerszej perpektywy pracy w zawodach kreatywnych. Twórczość i kreatywność wymaga bowiem nie tylko dobrego warsztatu, ale i  określonego stanu świadomości. Dlatego spotkania w ramach cyklu PERSPEKTYWA składają się z dwóch części: prelekcji coacha, Jacka Rozenka, oraz wykładu przedstawiciela branży architektonicznej – Rafała Osińskiego z firmy Häfele.

Głównym tematem coachowskiej prelekcji, która miała miejsce w Sopocie, było projektowanie równowagi między życiem zawodowym a osobistym. Jest to szczególnie ważne dla osób, które wykonują pracę twórczą. – Bez odpoczynku, bez szerszej perspektywy, bez spojrzenia na sprawy z innego punktu widzenia, nie można być osobą twórczą. Nasz potencjał się wykrusza i tkwimy w błędnym kole tych samych pomysłów – wyjaśnił coach. Kluczem do utrzymania wysokiej motywacji i rozwoju własnego potencjału jest zarządzanie własną energią – zarówno od strony jej wydatkowania, jak i, co nawet ważniejsze, ładowania.

Filozofia „work-life balance”, jaką reprezentuje Jacek Rozenek, to również skupienie się na  odkrywaniu siebie, rozpoznawanie swojej mapy emocjonalnej i intelektualnej. – Poznanie siebie, także swojej ciemnej strony jest punktem wyjścia do tworzenia zmiany w swoim życiu – mówił Jacek Rozenek.

Coach podkreślał również, jak ważne dla rozwoju swojego potencjału zawodowego są dobre, wypełnione szacunkiem i wsparciem, relacje z bliskimi. – To z tych relacji tracimy albo zyskujemy najwięcej energii – przekonywał Rozenek.

Poza Jackiem Rozenkiem wystapił Rafał Osiński z firmy Häfele. Ekspert opowiadał o znaczeniu, często kluczowym, szczegółów w projektowaniu architektonicznym. Architekci i projektanci mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi okuciami budowlanymi marki Häfele.