01 / 04 / 2015

Coaching w Katowicach

 

Które umiejętności są ważne w pracy? W jaki sposób prowadzić zrównoważone życie? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy PERSPEKTYWY w stolicy województwa śląskiego.

Tym razem architekci, designerzy i artyści spotkali się w Centrum Kultury Katowice imienia Krystyny Bochenek. To, co przykuło uwagę w tym miejscu, to szczegóły tworzące jego atmosferę – ogromne neony, rozjaśniające niegdyś katowickie ulice, meble zrobione ze starych skrzynek, a także górnicza zastawa.

Spotkanie zdominowały rozmowy uczestników z gościem specjalnym Jackiem Rozenkiem. Znany aktor i trener biznesu przygotował inspirujące szkolenie „Work-life balance w życiu architekta”. Designerzy wymieniali poglądy na temat możliwości wykorzystania swojego potencjału w zawodach kreatywnych, a trener podpowiadał im, jak określić stan swojej świadomości i wykorzystać go na co dzień.

Zazwyczaj jesteśmy uwięzieni w błędnym kole tych samych pomysłów. Nasz potencjał się wykrusza, dlatego trzeba popatrzeć na siebie z innej perspektywy, zwrócić uwagę na swoje błędy – tłumaczył Jacek Rozenek. Wymiana przemyśleń i doświadczeń była kontynuowana podczas niezobowiązującego śniadania biznesowego.

Poza Jackiem Rozenkiem wystąpił Rafał Osiński. Ekspert z firmy Häfele pokazał uczestnikom, jak duże znaczenie w projektach architektonicznych mają szczegóły. Architekci i projektanci poznali najnowsze rozwiązania firmy, takie jak klamki antybakteryjne czy zawiasy drzwiowe z wbudowanym samozamykaczem.

PERSPEKTYWA w Katowicach była ostatnim spotkaniem tej edycji. – Cieszę się, że mogliśmy podpowiedzieć ludziom twórczym, jak skutecznie wykorzystać ich talent. Duże zainteresowanie pokazuje, że takie szkolenia są potrzebne – zauważa Magdalena Dymek, marketing manager z firmy Häfele.